пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

Facebook запускає в Україні систему сповіщення для пошуку зниклих дітей

 Facebook ширитиме серед користувачів сповіщення про дітей, що зникли неподалік.

Шанси знайти дитину зростають, коли більше людей шукають її, особливо впродовж перших 24 годин \ фото: ua.depositphotos.com

Соцмережа Facebook у партнерстві з Ювенальною поліцією, Кіберполіцією та Міністерством цифрової трансформації запускає в Україні інструмент для сповіщення про зниклих дітей - AMBER Alert.

Про це повідомляє Мінцифри. "Шанси знайти зниклу дитину зростають, коли більше людей шукають її — особливо впродовж перших 24 годин. Наша мета полягає в тому, щоб люди, котрі потенційно можуть допомогти, одержали ці сповіщення та поширили офіційну інформацію про зникнення дитини серед своїх друзів у соцмережі", – розповіла керівниця відділу довіри та безпеки Facebook Емілі Вачер.

У разі зникнення дитини Facebook поширить сповіщення AMBER серед користувачів соцмережі саме в тих зонах пошуку, де його/її бачили востаннє. Ці сповіщення міститимуть детальну інформацію та фотографію дитини. Користувачі соцмережі зможуть отримати всі деталі про зниклого/зниклу, а також поділитися ними з друзями на платформі.

понеділок, 20 вересня 2021 р.

"Айфони" зможуть визначати депресію і аутизм у власників

 Розробники Apple хочуть додати важливу функцію в свої мобільні пристрої.

В "айфонах" може з'явитися нова цікава функція / фото REUTERS

Американська технологічна компанія Apple розробляє технологію для діагностики депресії і когнітивних порушень за допомогою iPhone.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на анонімні джерела.

Йдеться про алгоритми, здатні визначити подібні психічні порушення, лише аналізуючи дані різних датчиків в мобільних пристроях, зокрема про фізичну активність, режим сну і манері набору тексту.

Робота поділена на кілька ступенів. Перший проект Seabreeze присвячений визначенню депресії, стресу і тривоги - Apple працює над ним спільно з Каліфорнійським університетом. Другим проектом компанія займається разом з фармвиробником Biogen, з яким працює над діагностикою когнітивних порушень.

пʼятниця, 3 вересня 2021 р.

Сфери застосування 3D-принтерів

 

ЯК І ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ 3D-ДРУК?

  • В машинобудуванні. Перед тим, як виготовити якусь деталь, її необхідно спроектувати, на це йде багато часу, матеріалу і грошових коштів. За допомогою 3D-принтера створюється модель, процес проходить набагато швидше і якісніше.
  • В архітектурі та будівництві. За допомогою цього інструменту стало можливим з високою точністю створювати макети будинків, мікрорайонів і міст, що значно спрощує виявлення сильних і слабких сторін тої чи іншої споруди.
  • В медицині. Друк в об'ємному форматі може врятувати тисячі життів, а, отже, має величезний потенціал в цій сфері. З його допомогою виготовляють стоматологічні капи, протези. Також створюються моделі органів пацієнта, щоб скласти точний план майбутньої операції.
  • В ювелірній справі. Тепер щоб створити воскову модель будь-якої прикраси не потрібно витрачати зусилля і час.
  • В освіті. Відомо, що наочна інформація засвоюється набагато краще. За допомогою 3D-принтера можна розробити абсолютно будь-який наочний посібник.

Сфери застосування 3D-принтерів

У повсякденному житті середньостатистичної людини також є місце для 3D-друку. Наприклад, виконуваної за допомогою спеціальної ручки. Це настільки простий пристрій, що їм зможе користуватися навіть дитина. У таку ручку поміщається пластик, що плавиться під впливом температури і надалі приймає будь-яку форму. Важливо, що пластик для 3д-ручки абсолютно нешкідливий.

Цілком імовірно, що в майбутньому люди будуть друкувати одяг, їжу, посуд та інші побутові предмети в домашніх умовах.