неділя, 27 серпня 2023 р.

Як правильно підписувати світлини з вікіпедії?

 

 Фото з вікіпедії та інших вікіпроєктів можна використовувати з дотриманням правил ліцензування.

Більшість світлин, які ілюструють статті вікіпедії, перебувають під вільною ліцензією Creative Commons. Їх можуть використовувати всі охочі, але за дотримання правил ліцензування, повідомив MediaSapiens менеджер із комунікацій ГО «Вікімедіа Україна» Віталій Петрушко.

«Часто ЗМІ при використанні світлин, завантажених із вікіпедії чи сестринських вікіпроєктів, використовують формулювання "фото з вікіпедії" чи "фото: вікіпедія". Такий формат атрибуції є некоректним та порушує правила використання світлини під вільною ліцензією», — зазначив він.

Публікуючи світлину, яка міститься у вікіпедії під вільною ліцензією Creative Commons, до опису слід додати:

  • автора світлини / файлу;
  • назву ліцензії, на умовах якої опубліковано файл.

Також бажано залишити:

  • назву сайта, з якого використано файл;
  • гіперпосилання на файл.

Щоб отримати відповідну інформацію, слід натиснути на фотографію у статті вікіпедії: ім’я або «нікнейм» автора відображається знизу зліва, а назва ліцензії — знизу справа.

Джерело

пʼятниця, 14 липня 2023 р.

12 інтерактивних онлайн-дошок для дистанційного навчання та спільної роботи

 Використання наочних засобів робить навчання більш доступним і легким для засвоєння. Це особливо актуально для уроків, що проводяться онлайн, що в свою чергу вимагає суттєвої переробки і зміни традиційних наочних засобів навчання. Вони повинні стати динамічними, інтерактивними та мультимедійними. У зв'язку з цим особливий інтерес викликає комп'ютерна візуалізація навчальної інформації.

Уявімо, що ви проводите заняття/тренінг/урок/вебінар в Zoom чи записуєте навчальне відео, чому б не скористатися мережевим ресурсом для спільної роботи зі створення й редагування документів і зображень, спілкування в реальному часі – онлайн-дошкою. Пропонуємо вам огляд віртуальних інтерактивних дошок як принципово нового інструменту для навчання, завдяки якому можливе поєднання тексту, зображення, відео- й аудіоматеріалу на одному майданчику. Цей огляд включає в себе платні та безкоштовні сервіси, доступні з реєстрацією та без, які адаптовані для навчаня та спільної роботи.

Більш детальна інформація за посиланням osvitanova.com.ua/posts/4181?fbclid=IwAR2RlWr4W9Mhh3iKjffuWOYEPmxDV6J7tBCGh9uErr8ve4jCRnfjbQJTbNc

середа, 28 червня 2023 р.

Clipchamp – створюємо відеоматеріали для уроку

 
Якою має бути сучасна наочність для уроку? Традиційні таблиці та схеми якщо і не пішли в минуле, але точно відступили на другий план. А що ж тоді на передньому? Відео! Звісно, воно має бути якісним і цікавим, бо школярі зараз дуже вибагливі. Але найприємніше у всьому цьому те, що ви цілком можете створити оригінальне та непересічне навчальне відео для своїх учнів самостійно. А допоможе вам у цьому чудовий безкоштовний інструмент від Microsoft – Clipchamp.

Це новий і дуже функціональний інструмент – Microsoft придбав його минулого року. Clipchamp покликаний замінити застарілі інструменти на кшталт Movie Maker, який став справжньою класикою.

Більш детальна інформація за посиланням https://naurok.com.ua/post/clipchamp---stvoryuemo-videomateriali-dlya-uroku

неділя, 21 травня 2023 р.

Сервіс Book Creator: простий інструмент для створення інтерактивних матеріалів

 


Існують інтернет-сервіси та додатки, здатні не відволікти, а навпаки – залучити до навчання. І Book Creator один із них. Це простий, стильний та ефективний інструмент для створення інтерактивних матеріалів, з допомогою яких можна зробити навчання цікавішим та додати в заняття творчості, а також збільшити рівень залученості дітей в освітній процес. Тож варто спробувати! 

Сервіс частково безкоштовний: ви можете створити не більше 40 книг. Проте для початку цього цілком достатньо. 

Більш детальна інформація за посиланням https://naurok.com.ua/post/servis-book-creator-prostiy-instrument-dlya-stvorennya-interaktivnih-materialiv

четвер, 11 травня 2023 р.

Знайомтесь: Leonardo AI

 Leonardo AI - це нейромережа , за допомогою якої можна згенерувати зображення за текстовою підказкою, або завантаживши зображення референс.


Цей інструмент містить попередньо навчені моделі штучного інтелекту, які можуть створювати готові до виробництва ресурси з унікальними стилями на основі підказок користувача. Інструмент дозволяє швидко створювати ідеї та ітерації, з можливістю тонкого налаштування моделей AI або використання існуючих.
Більш детальна інформація за посиланням https://vchymo.com/application/Leonardo-AI

вівторок, 18 квітня 2023 р.

Альтернатива Midjourney: 3 безкоштовні нейромережі, що малюють за запитом

 Пропонуємо вам добірку альтернативних нейромереж, здатних створювати красиві малюнки не гірше за Midjourney, але при цьому абсолютно безкоштовно

Як штучний інтелект бачить себе за малюванням. Фото згенеровано playgroundai.com

Як штучний інтелект бачить себе за малюванням. Фото згенеровано playgroundai.com

Нейромережа Midjourney, яка вміє створювати справжні витвори мистецтва, просто аналізуючи ваші слова, з кінця березня доступна тільки в платній версії. І начебто 10 доларів невелика ціна, але ті, хто хочуть поекспериментувати з функціоналом штучного інтелекту заради забави або щоб створити кілька цікавих ілюстрацій не хочуть платити за це гроші. Тому розглянемо безкоштовні альтернативи.

Більш детальна інформація за посиланням https://psm7.com/uk/technology/alternativa-midjourney-3-besplatnye-nejroseti-risuyushhie-po-zaprosu.html

неділя, 12 березня 2023 р.

Щорічно 12 березня світ відзначає День свободи слова в Інтернеті

 

Цей день почали відзначати в світі ще у 2008 році за ініціативою міжнародної організації «Репортери без кордонів» (Reporters Without Borders) через те, що все більше помітним стало втручання держави у всесвітню мережу, накладання цензури й заборони її використання взагалі.

Довідково. «Репортери без кордонів» ― інтернаціональна недержавна організація із захисту прав людини, що охороняє свободу слова у всьому світі. Заснована в Парижі у 1985-му. Її завдання ― боротися проти цензури, а також за звільнення журналістів, які постраждали через професійну діяльність.

Кібердемонстрація на знак протесту

12 березня 2008-го міжнародна організація «Репортери без кордонів» під патронатом ЮНЕСКО провела День свободи слова в Інтернеті (Online Free Expression Day) вперше. Цього дня з метою привернення більшої уваги громадськості до проблеми вільного доступу до всесвітньої мережі організатори запросили користувачів відвідати сайт організації і висловити своєрідний протест проти цензури, якою зловживають деякі уряди, зажадати більших прав для користувачів Інтернету.

«Репортери без кордонів» запросили взяти участь в акції людей з дев’яти країн, які, на їхню думку, «представляють найбільшу небезпеку для мережі». Так, упродовж 24 годин, з 11-ї за паризьким часом 12 березня до 11-ї години 13 березня, користувачі Інтернету в Бірмі, Китаї, КНДР, на Кубі, в Єгипті, Ерітреї, Тунісі, Туркменістані й В’єтнамі провели своєрідну кібердемонстрацію. Вони створювали аватари для блогів, вибирали повідомлення для своїх банерів тощо.

Джерело