вівторок, 26 січня 2021 р.

Інтернет речей. Новомодне захоплення чи технологія, що змінює світ?

 Чи маєте ви пристрій, що відправляє дані на ваш смартфон? Як, знаходячись в дорозі, за допомогою лише девайсу і мобільного інтернету зберігати свою оселю в безпеці і контролювати витрати електроенергії?

Чи маєте ви пристрій, що відправляє дані на ваш смартфон? Як, знаходячись в дорозі, за допомогою лише девайсу і мобільного інтернету зберігати свою оселю в безпеці і контролювати витрати електроенергії? За цим стоїть інтернет речей - технологія, що набирає популярності у світі. Квартири, будинки та цілі міста все активніше використовують цю концепцію у своєму повсякденному житті. Чим вона зручна та як масовий прихід 3G вплине на розвиток цієї сфери в Україні?

 Що таке "інтернет речей"?

Термін "інтернет речей" ("internet of things") вперше був сформульований ще у далекому за технологічними мірками 1999 році. Саме поняття являє собою цілу концепцію комунікаційної мережі об'єктів ("речей"), які мають технології для взаємодії між собою та з оточуючим середовищем. Крім того, вони покликані виконувати певні дії без втручання людини. Тобто всі пристрої у вашому домі, в авто, на вас самих обробляють інформацію, обмінюються нею та здатні виконувати різні дії в залежності від цієї інформації. Середовище роботи таких пристроїв не обмежується лише розумним будинком, воно може охоплювати все місто.

Експерти стверджують, що інтернет речей є однією з найперспективніших технологій останніх років. Фото з Flickr.com (by Mike)

Наприклад, сміттєві баки зможуть сповіщати міські служби про необхідність їх очищення від сміття. Розумний кондиціонер, в свою чергу, зможе відстежувати місце розташування свого власника і включатися, коли той прямує додому, а домашній холодильник - стежити за кількістю та асортиментом продуктів.

Експерти стверджують, що інтернет речей є однією з найперспективніших технологій останніх років, що вже сьогодні фактично створює сотні нових продуктів і призводить до появи нових компаній на ринку, які диктують свої умови IT-гігантам. Ви можете не помічати, але ви самі, ваші друзі чи колеги вже не перший рік користуються такими пристроями кожен день. Більше того, у чималій кількості українських домівок вже встановлені системи "розумного будинку", в які інтегровані десятки датчиків. Переваги інтернету речей, які вже доступні і які ще в процесі розробки можна краще продемонструвати на прикладах, тим паче, що сфер використання цієї технології чимало.

 

Пристрої, які ми носимо

Fitbit слідкують за фазами вашого сну та активністю протягом дня, відстежують ритм серцебиття, ваш раціон. Фото з Flickr.com (by Global Panorama)

Українські споживачі знайомі приладами з концепції інтернету речей в першу чергу завдяки пристроям, які носять. Фітнес-браслети, смарт-годинники, "розумні окуляри", тощо. Для багатьох ці гаджети стали незамінними у ранкових пробіжках або заняттях на тренажерах. Найбільш відомі - Jawbone і Fitbit, які слідкують за фазами вашого сну та активністю протягом дня, відстежують ритм серцебиття, ваш раціон. Всі дані синхронізуються із власним додатком на смартфоні, плюс відмінно працюють зі сторонніми програмами.

Серія смарт-годинників Pebble та нещодавно представленні Apple Watch також мають своїх фанатів в Україні. Багато в чому вони повторюють функціонал фітнес-браслетів, однак мають більші можливості за рахунок операційної системи і, звісно, більшому дисплею. Ціна таких пристроїв, відповідно, теж більша. Так чи інакше, пристрої, які ми носимо, вже достатньо давно не викликають подиву, а розвиток технологій, які в них використовуються, однозначно призведуть до збільшення їх кількості на мешканцях нашої країни.

 

"Розумний" побут

Система "розумного дому" сьогодні, мабуть, найбільше асоціюється з інтернетом речей. Концепція, що складається зі звичних, але тих пристроїв, що вже порозумнішали: термостати, системи відеоспостереження, холодильники, телевізори, тощо. Даний сегмент технологій Internet of Things (IoT) заснований на концепції ситуативних децентралізованих бездротових мереж. У будинках і офісах вже можна зустріти безліч таких систем, з’являються все новій й нові сервіси - віддалене спостереження через смартфон за власним помешканням або автоматичні клімат-системи будівель. Звісно, для якісного зображення та швидкої реакції таких сервісів необхідний 3G, яким вже користуються, наприклад, абоненти "МТС Україна" завдяки роумінгу з "Тримоб", і дуже скоро користуватимуться мільйони власників смартфонів в країні

Господарів дому він дізнається за обличчями, відкриваючи перед ними вхідні двері автоматично. Також Chui вміє пізнавати постійних візитерів, відправляючи на планшет або смартфон власника відповідне повідомлення. Фото з Getchui.com

Основні функції таких систем - це безпека домівки та вдале використання енергоресурсів. До першої можна віднести Chui - вдосконалений відеофон, який грає роль електронного швейцара. Господарів дому він дізнається за обличчями, відкриваючи перед ними вхідні двері автоматично. Також Chui вміє пізнавати постійних візитерів, відправляючи на планшет або смартфон власника відповідне повідомлення. Якщо гість електронного швейцара незнайомий, то замість текстового повідомлення гаджет відсилає на мобільний пристрій господаря відео з його зображенням. Знаходячись в дорозі без Wi-Fi, можна підключитись до системи за допомогою 3G.

 August SmartLock відкривається за допомогою спеціальних цифрових ключів, які господар будинку розсилає всім його мешканцям та іншим бажаним гостям. Скріншот з August.com

Наступний приклад - електронний замок August SmartLock, що забезпечує ваш смартфон можливістю проникнути у власне житло. August SmartLock відкривається за допомогою спеціальних цифрових ключів, які господар будинку розсилає всім його мешканцям та іншим бажаним гостям. Такі ключі можуть бути постійними, тимчасовими або разовими.

Другу функцію допомагають забезпечити продукти компаній Nest, Belkin WeMo та інші. Окремо варто виділити "розумний" кондиціонер Aros. Більшість систем smart house включають в себе функцію клімат-контролю, однак раніше на ринку не було окремого пристрою, який би самостійно міг охолоджувати повітря в приміщенні, дізнавшись, що господар прямує додому. Прилад Aros розумний не тільки завдяки підтримці віддаленого управління і гнучкій системі автоматизації, він ще й надзвичайно економічний. Спеціальне програмне забезпечення Aros дозволяє користувачеві контролювати баланс між комфортною температурою в приміщенні і витратами на електроенергію, пропонуючи оптимальну схему охолодження з мінімальними енерговитратами.

 Ціла платформа дозволяє дивитись, який побутовий пристрій у вашій оселі і скільки витрачає електроенергії, а спеціальний додаток сповістить вас, якщо ви забули вимкнути праску чи не закрили холодильник. Скріншот з Ecois.me

Не стоять осторонь і вітчизняні розробники. Стартап Ecois.me, який нещодавно запустив кампанію зі збору коштів на IndieGoGo, розробляє систему домашнього енергоменеджменту. Ціла платформа дозволяє дивитись, який побутовий пристрій у вашій оселі і скільки витрачає електроенергії, а спеціальний додаток сповістить вас, якщо ви забули вимкнути праску чи не закрили холодильник. 

Третя функція цієї концепції - полегшення повсякденного життя. Один  з прикладів - Edyn. Це універсальний садовий прилад, що надає користувачеві точні відомості про рівень вологості, інтенсивності світла, температури верхніх шарів ґрунту, його насиченості мінеральними речовинами, тощо. На відміну від інших подібних датчиків, Edyn абсолютно автономний в плані живлення - електроенергію він отримує від вбудованої сонячної батареї. А результати вимірювань передає через Wi-Fi на власний хмарний сервіс. Таким чином, власник має доступ до статистики з будь-якої точки планети, де є мобільний інтернет, а краще, звісно, 3G.

Цей гаджет обладнаний системою розпізнавання "облич" тварин, що знадобиться при наявності в родині декількох пухнастих. Скріншот з Indiegogo.com

Для тих, хто має домашніх улюбленців, інтернет речей також стане у нагоді. Пристрій Bistro являє собою автоматичну годівницю, що забезпечує домашньому улюбленцю безперебійний доступ до їжі, навіть якщо господарі вирушили у тривалу відпустку. На відміну від звичайних автоматичних годівниць, цей гаджет обладнаний системою розпізнавання "облич" тварин, що знадобиться при наявності в родині декількох пухнастих. Bistro забезпечений Wi-Fi модулем і дозволяє господареві контролювати режим харчування свого улюбленця, навіть перебуваючи в іншому місті або країні.

До цієї ж лінійки можна віднести піч, що зберігає тисячі рецептів, кавову машину, що варить каву від натиску на екран смартфону та звичайні розетки, які контролюються за допомогою мобільного додатку.

Економічний ефект "побутових" IoT поки прогнозувати важко, але очевидно, що прогрес у цьому сегменті інтернет-речей користувач відчує відразу. До того ж, смартфон зазвичай у кожного користувача один, а ось пристроїв, які можна до нього підключити, може бути десятки й навіть сотні.

 

У подорожжі

Відкривається така валіза, звісна річ, за допомогою спеціального додатку на смартфоні. Скріншот з Trunkster.co

Індустрія подорожей також має багато прикладів використання концепції інтернету речей і значну кількість ідей, де ще її можна використати. Перша функція - можливість автоматично перебронювати рейс, якщо ваш скасували. Наступна - відслідковування багажу. Ви можете власноруч вбудувати систему у звичайну дорожню сумку або ж придбати щось на кшталт Trunkster - "розумна" валіза, що зібрала на Kickstrater майже $1,400,000. Інтеграція зі смартфоном для GPS-трекінгу не дасть вам втратити свої речі, а вбудовані ваги заспокоять, що ви пройдете всі перевірки багажу. Крім того, Trunkster також є своєрідним акумулятором на 15000 мАг, якого вистачить на те, аби 9 разів зарядити телефон. Відкривається така валіза, звісна річ, за допомогою спеціального додатку на смартфоні.

Ще одна функція - відчинення номеру готелю за допомогою власного пристрою. Цю функцію вже анонсували представники Apple для свого годинника Apple Watch, але вже сьогодні деякі центри відпочинку дозволяють своїм гостям відкривати кімнати за допомогою смартфону.

На додаток, компанія Intel разом з автомобільними виробниками створює продукти для підключення чотирьохколісних до хмарних сервісів, інтегрує додатки в системи транспортних засобів, тощо. Майже рік тому компанія презентувала найменший в світі 3G-модем для інтернету речей Intel XMM 6255, який можна встановлювати в різні прилади та тримати зв’язок з ними за допомогою технологій третього покоління.

 

Перспективи

З розвитком 3G-мережі в Україні кількість продуктів інтернету речей буде збільшуватись. Фото з Flickr.com (by William Murphy)

Спеціалісти з Internet Business Solutions Group стверджують, що вибухове зростання кількості смартфонів і планшетів призвело до зростання числа пристроїв, які підключені до інтернету, до 12,5 млрд в 2010 році, в той час як число людей, що живуть на Землі, збільшилось до 6,8 млрд. Тобто кількість підключених пристроїв складала 1,84 одиниць на людину. Автори дослідження вважають, що кількість підключених пристроїв на одну людину у 2020 році складе 6,58 штук, адже загальна кількість девайсів, що будуть підключені до інтернету перевищить 50 млрд.

Особливу роль у розвитку інтернету речей відіграють рішення програмного забезпечення, створення нових продуктів та розвиток сфер застосування. За прогнозами аналітиків RnR Market, ринок Internet of Things до 2019 року досягне більше $947 млрд. Сама ж концепція припускає інтеграцію комунікаційного устаткування і різних пристроїв.

З розвитком 3G-мережі в Україні кількість продуктів інтернету речей буде збільшуватись. Потенціал цієї сфери справді вражає. Запит на цю концепцію вже існує. Технології - на підході.

середа, 20 січня 2021 р.

10 прикладів, як штучний інтелект може змінити ваш спосіб життя

 Штучний інтелект останнім часом привертає дедалі більше уваги, і, якщо вірити Біллу Гейтсу, з-поміж усіх сучасних інновацій саме ця має найбільший потенціал змінити наше життя: зробити його «продуктивнішим, ефективнішим та загалом легшим».

Науковці попереджають, що вже дуже скоро люди кардинально змінять свою уяву про можливості технологій, а Радіо Свобода тим часом, спираючись на основні тенденції сьогодення, зібрали десять поширених передбачень щодо цих технологій.

1. Майбутні лікарі, ймовірно, не будуть людьми

Штучний інтелект вже сьогодні почав потрапляти в лікарські кабінети, а отже, це лише питання часу, коли він стане там звичайним явищем, переконані експерти. «Від потужних діагностичних алгоритмів до точно налаштованих хірургічних роботів ця технологія робить свою присутність надзвичайно видимою у всіх медичних сферах», – йдеться в публікації Futurism.

Робот-хірург, ілюстративне фото
Робот-хірург, ілюстративне фотоНаразі штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб: дослідники в шпиталі імені Джона Редкліффа в Оксфорді розробили таку систему діагностики, яка у 80% випадків краще за медиків виявляє хворобу серця, а в Гарвардському університеті вчені навчили «розумний мікроскоп» бачити небезпечні інфекції в крові. В минулорічному дослідженні штучному інтелекту вдалося швидше діагностувати метастатичний рак молочної залози, ніж радіологам, йдеться у статті.

Штучний інтелект також проявив здатність визначати ризик розвитку захворювань, пов’язаних із віком, таких як рак і серцеві захворювання, повідомляє The Daily Mail.

2. Люди матимуть персональних роботів-асистентів

Такі компанії, як Google, Amazon та Microsoft, вже сьогодні пропонують своїх домашніх асистентів, які мають служити виконувачами функцій домашніх справ: через систему звукового контролю вони вміють вмикати світло, вентиляційну систему чи музику, а також скласти ваш розклад, повідомити про ситуацію із заторами, ввести в курс останніх світових новин або ж порадити найближчий ресторан на ваш смак.

Домашній асистент White Amazon Echo Plus, Alexa
Домашній асистент White Amazon Echo Plus, Alexa

​На Заході люди все більше купують таких домашніх асистентів, а із подальшим розвитком технології вони стануть не лише більш доступними та здатними виконувати складніші функції, але й зможуть знаходитися з користувачем на постійній основі.

3. Технологія розпізнавання обличчя стане новою кредитною карткою

Голова Orange Silicon Valley Джордж Нейхон вважає, що завдяки сучасному розвитку штучного інтелекту новими кредитними картками стане ніщо інше як обличчя людини, йдеться в статті CNBC.

«Розпізнавання обличчя вже сьогодні повністю змінює безпекові системи, запроваджуючи біометричні можливості. Беручи до уваги те, як технології поєднуються із роздрібною торгівлею, як, наприклад, у Amazon та Whole Foods, я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині», – зауважив Нейхон.

Розпізнавання обличчя на iPhone
Розпізнавання обличчя на iPhone

4. Роботи вже «звільняють» людей

Нещодавній звіт McKinsey попереджає, що вже до 2030 року від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу можуть втратити свої робочі місця через автоматизацію. В групі ризику – продавці, рецепціоністи, охоронці, тощо. А висновки іншого дослідження зазначають, що вже до 2024 року штучний інтелект перевищить здібності перекладачів іноземних мов, до 2026 року він буде здатний самостійно писати твори для школярів, до 2027 року сам керуватиме вантажівкою.

Та насправді автоматизація вже набирає обертів, а компанії дедалі більше інвестують в у технології з метою замінити, наприклад, продавців, йдеться в Forbes. Адміністративних працівників також замінять: «Ви знаєте, хто відповідає на телефон о третій ранку? Робот. А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина», – зауважує автор.

Пакистан – робот розносить їжу в ресторані
Пакистан – робот розносить їжу в ресторані

Роботи швидші, ефективніші та дешевші за людей. Їм не треба відпочивати, в них немає родин, вони здатні працювати 24 години на добу, і саме тому їх вже сьогодні почали використовувати, наприклад, в сфері харчування.

5. Білл Гейтс: штучний інтелект зробить відпустки довшими

Ситуації із заміною робочих місць штучним інтелектом не зрадіють мільйони людей, та «батько» компанії Microsoft Білл Гейтс заспокоює: штучний інтелект насправді означатиме довшу відпустку.

«Ми однозначно зможемо очікувати на довшу відпустку», – зазначив Гейтс на Всесвітньому економічному форумі. «Метою людства є не лише сидіти за прилавком і продавати речі. Більше вільного часу – це ж не страшна річ», – цитує Ґейтса CNBC.

В інтерв’ю для Time підприємець заявив, що з-поміж усіх сучасних інновацій саме штучний інтелект має найбільший потенціал змінити наші життя: зробити їх «продуктивнішими, ефективнішими та загалом легшими».

Білл Ґейтс та робот
Білл Ґейтс та робот

6. Кишенькові друзі – чатботи набувають популярності

Незважаючи на те, що чатботи все ще мають багато недоліків, їхнє запровадження набуває дедалі ширшої популярності. Багато хто розробляє їх для різних цілей: наприклад, чатботи використовує веб-сайт для пошуку авіаквитків Scyscanner або соціальна мережа Facebook, яка, попри численні невдачі, наразі тестує новий підхід у розробці чатботу. Метою корпорації є навчити програму говорити, як людина, повідомляє видання The Economic Times.

Такі технології поки що перебувають на початковій стадії розробки, але вже з’являються досить унікальні програми. Наприклад, відносно новий чатбот Replika, метою якого є стати вашим найкращим другом, в процесі «спілкування» вивчає свого співбесідника, а згодом намагається йому усіляко допомогти покращити настрій.

Ілюстративне зображення
Ілюстративне зображення

Хоча й поки що співбесіду із цим ботом складно дійсно прирівняти до діалогу зі справжньою людиною, у майбутньому, коли розвиток штучного інтелекту досягне нових рівнів, цей діалог, можливо, стане набагато більш значущим.

7. Квартири та цілі міста стануть «розумними»

Сучасний інтернет вже сьогодні пов’язує між собою мільйони пристроїв, серед яких не тільки комп’ютери та смартфони, але й будь-який гаджет. Набуває поширення так званий «інтернет речей» – концепція поєднання будь-якого пристрою з інтернетом та один з одним. Сьогодні, наприклад, вже існує безліч термостатів, які дозволяють регулювати температуру в квартирі через смартфон, навіть якщо нікого немає вдома.

І це не обмежується квартирою – існують цілі міста, де «інтернет речей» є частиною повсякденного життя. Наприклад, Барселона є відомим прикладом Smart Сity («розумного міста»). Але особливо важливим, на думку деяких експертів, є те, що повний потенціал «інтернету речей» можливо розкрити лише у разі його повного поєднання із можливостями штучного інтелекту, здатного обробляти велику кількість даних. Технологія розпізнавання та аналізу облич вуличними камерами – один з прикладів такого поєднання.

«Інтернет речей», ілюстративне зображення
«Інтернет речей», ілюстративне зображення

8. Штучний інтелект писатиме музику та книги

Є думки, що штучний інтелект має унікальну здатність писати індивідуальні книжки та музику в залежності від вподобань людини. Нещодавно йому вже вдалося створити колискову, яка, за словами медичної компанії, що керує проектом, має лікувальний ефект. На своєму сайті компанія запропонувала людям випробувати для засинання дві версії колискових: одну, повністю написану штучним інтелектом, а іншу – професійними музикантами, та вирішити, яка допомагає більше.

Штучний інтелект також зміг написати власний блек-метал альбом «Coditany of Timeness». Йому дали проаналізувати композиції інших популярних виконавців в цьому жанрі, в результаті чого той написав свій альбом з п'яти композицій.

Більше того, згідно з дослідженнями McKinsey & Company, штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей, а це свідчить про те, що незабаром компанії за його допомогою вироблятимуть контент, який маніпулюватиме людськими емоціями краще, ніж міг би вигадати будь-який режисер.

Робот-музикант Шимон
Робот-музикант Шимон

9. Штучний інтелект «готуватиме» фейкові новини

Можливості штучного інтелекту вже сьогодні досягли рівня, коли він здатен генерувати надзвичайно реалістичні фото та відео людей, справжність яких складно перевірити навіть йому самому. Незабаром він зможе якісно підроблювати не лише фото, але й аудіо, що суттєво ускладнить боротьбу із фейковими новинами та дезінформацією, попереджають експерти.

Наприклад, команда дослідників Nvidia розробила систему, здатну створювати зображення облич на основі аналізу тисяч фотографій відомих людей і знаходити схожі риси, йдеться в The New York Times. Ця система спроможна генерувати надзвичайно реалістичні й чіткі зображення тварин, рослин і багатьох інших предметів, які відрізнити від реальності дуже складно.

Ілюстративне зображення
Ілюстративне зображення

10. Використання віртуальної реальності стане повсякденним явищем

Хоча й окуляри віртуальної реальності зазвичай асоціюють з відеоіграми та розвагами, насправді їх застосовують в багатьох сферах: наприклад, в медичній освіті, тренуваннях та навіть для лікування деяких захворювань. Сьогодні ця технологія стала більш доступною, у той час як розвиток «доповненої реальності» стрімко зростає.

Інкорпорація можливостей штучного інтелекту в технології віртуальної реальності пропонуватиме дедалі більше можливостей: наприклад, люди змогли б обирати покупки в віртуальних магазинах та «бути присутніми» під час бізнес-конференцій.

Видання Forbes називає віртуальну реальність «тренувальним майданчиком» для штучного інтелекту.

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

​Незважаючи на багатообіцяючий потенціал штучного інтелекту, він розділив вчених на два табори: одні впевнені в його користі, але інші попереджають про його здатність знищити людство.

понеділок, 11 січня 2021 р.

Що таке інтернет речей?

 Інтернет речей (Internet of Things) − єдина мережа, що об’єднує техніку, якою ми користуємося щодня, та віртуальний світ. Технологія не лише дозволяє віддалено керувати різними приладами, а й пов’язує їх між собою. Обмінюючись даними, речі починають «спілкуватися» один з одним.

Наприклад, уже скоро кожен зможе розпочинати приготування свого обіду в мікрохвильовці, перебуваючи ще на парах, або регулювати температурний режим у квартирі, сидячи в кафе. За нашими спинами одні речі почнуть передавати іншим повідомлення − система відеоспоспереження побачить, що кіт розбив вазу, і відправить пилосос прибирати наслідки. Не виключено, що колись ваша духовка надішле духовці вашого друга фото гарячої вечері, а та її лайкне.

Реклама

Як виник інтернет речей

  • 1926 рік − Нікола Тесла сказав, що в майбутньому радіо перетвориться на «великий мозок», усі речі стануть частиною єдиного цілого, а технологічні машини будуть поміщатися в кишені.
  • 1990 рік − випускник MIT і один з авторів протоколу TCP/IP Джон Ромкі створив першу у світі інтернет-річ – він підключив до Інтернету свій тостер.
  • 1999 рік − Кевін Ештон вводить в обіг термін «інтернет речей».
  • 2008 рік − відбувся перехід від інтернету людей до інтернету речей − кількість підключених до мережі предметів перевищила кількість осіб.
  • 2014 рік − ринок рішень у галузі інтернету речей (1,9 трлн $) перевищує обсяг ВВП однієї з найбільш динамічних економік світу − Індії (1,87 трлн $).

Які інтернет-речі вже існують

Фітнес-трекери

nikeМрія будь-якого гіка ЗОЖ і маньяка качалки. Відстежують фізичну активність, підраховують кількість спожитих калорій, аналізують режими сну. На основі отриманих даних рекомендують, як вдосконалити фізичну форму та покращити загальне самопочуття.

Розумний годинник

годинникДевайс із арсеналу Джеймса Бонда. Приймає та відправляє кореспондецію, може слугувати в якості телефона й фітнес-трекера, аналізувати вхідні повідомлення та пропонувати, як на них можна відповісти.

Розумний музичний плеєр

prismПлеєр взаємодіє із глобальними аудіотеками Deezer і SoundCloud, а також плейлистами свого власника. Вміє підбирати музику в залежності від його вподобань і періоду доби. Плеєр аналізує все, що ви слухаєте, пропонує ознайомитися зі схожими треками чи виконавцями і робить це окремо для кожного користувача, який до нього підключається. Тільки уявіть вечірку, на якій музика подобається всім!

Розумний будинок

дімСистеми, що повністю аналізують та оптимізують процес управління вашим житловим простором.

Petcube

PetcubeМабуть, найбільш мімішний девайс із інтернету речей. До того ж створений українцями. Це − домашній робот, що дозволяє спостерігати за домашніми улюбленцями та гратися з ними, поки нікого немає вдома. На конкурсі стартапів Europas проект був визнаний кращою hardware-розробкою 2014 року.

Що на нас чекає?

Готуйтеся до того, що з кожним днем кількість підключених до інтернету речей зростатиме в геометричній прогресії. Є ймовірність, що все завершиться армагедоном, роботи підкорять людство і використовуватимуть нас як біологічні контейнери. Коли? Ну через 80-100 років.Ми наврядчи доживемо до того дня, тому можна не хвилюватись і пожити для власного задоволення – тестувати гаджети, радіти новинкам та за їх допомогою робити своє життя більш приємним і комфортним.