четвер, 24 грудня 2020 р.

17 ПРИКЛАДІВ ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ

 


Якщо ви задаєтеся питанням, що таке штучний інтелект (ШІ) і вважаєте, що ШІ — це щось не зрозуміле. Ці приклади штучного інтелекту покажуть, як ви вже використовуєте його у вашому повсякденному житті, як онлайн, так і офлайн.

Поняття “штучний інтелект” може здатися дещо страшним та незрозумілим. Насправді штучний інтелект використовується вже протягом десятиліть, і його застосування відбувається частіше, ніж ви могли б собі уявити.

штучний інтелект приклади та застосування

Штучний інтелект допомагає в кожній області нашого життя: коли ми читаємо наші електронні листи, отримуємо поради щодо напрямків руху, або намагаємося розпочати новий бізнес. Штучний інтелект вже широко застосовується в медициніна будівництвів судочинстві і, навіть, у мистецтві.

У цій статті ми покажемо вам 5 прикладів (і 17 способів) застосування штучного інтелекту в наших повсякденних діях, таких як:

  • Електронна пошта
  • Соціальні засоби комунікації
  • Веб-пошук
  • Магазини та послуги
  • Офлайн-досвід

Як ШІ покращує електронну пошту (штучний інтелект: приклад №1)

1. Фільтри електронної пошти в Gmail

Google використовує штучний інтелект (насправді компанія Google це локомотив штучного інтелекту), щоб гарантувати, що майже вся електронна пошта в папці “Вхідні” є автентичною. Його фільтри намагаються сортувати електронні листи у такі категорії:

Програма допомагає організувати вашу електронну пошту, щоб ви могли швидше отримати доступ до важливих комунікацій. 

штучний інтелект приклади та застосування


Наприклад, Gmail сортує електронну пошту в 4 різних категоріях і відправляє спам в окрему папку.

Google стверджує, що фільтрація з використанням штучного інтелекту запобігає попаданню майже 99% спаму у папку “Вхідні”.

2. Розумні відповіді в Gmail

Розумні відповіді пропонують користувачам можливість відповідати на електронні листи простими фразами, такими як “Спасибі!”, “Я приєднуюсь!” і тд..

Gmail розумні відповіді

Розумні відповіді пристосовані до вмісту кожного електронного листа. Користувачі можуть відповісти, набравши відповідь вручну або, замість цього, вибрати розумну відповідь одним клацанням.

Наприклад, якщо ви надсилаєте повідомлення електронною поштою комусь про майбутній сеанс фільму, Gmail пропонує їм опції “розумної відповіді”.

Варіанти відповіді включать  “Давайте зробимо це!” ,   “Я з вами!” або   “Я не зможу”.

Розумні відповіді намагаються імітувати ваш особистий стиль написання і часто роблять дуже хорошу роботу, відображаючи той варіант, який ви дійсно хочете використати у відповіді.

3. Нагадування в   Gmail

Функція “підштовхування” від Gmail нагадує вам про те, щоб ви переглянули електронні листи, які раніше проігнорували, або про які забули. Використовуючи штучний інтелект, Gmail намагається визначити, які електронні листи вимагають відповіді, а потім виділяє їх, якщо вони залишаються декілька днів поза вашою увагою.

штучний інтелект приклад Gmail

Як ШІ покращує соціальний мережі (штучний інтелект приклад №2)

Штучний інтелект полегшує пошук користувачів та спілкування з друзями та діловими партнерами.

Як ви використовуєте штучний інтелект у соціальних мережах:

4. LinkedIn

Штучний інтелект застосовується, щоб допомогти підібрати кандидатів на робочі місця та звести потенційних співробітників і роботодавців.

штучний інтелект приклад  LinkedIn

В своєму блозі LinkedIn пояснює, що вони використовують «більш глибоке розуміння поведінки заявників на LinkedIn», щоб «передбачити не тільки, хто буде підходити для вашої роботи, але й хто ймовірно буде найнятий…»

5. Pinterest

Інструмент об’єктивів Pinterest використовує ШІ для ідентифікації об’єктів у зображеннях. Зробіть фотографію цього прекрасного столового набору в будинку вашого друга, використовуючи інструмент об’єктиву Pinterest, а його функція, керована штучним інтелектом, допоможе знайти подібні речі.

штучний інтелект приклад pinterest

У деяких випадках ви навіть можете знайти продавця продукту, щоб змогли придбати його.

6. Чат-боти (Chatbots)

Chatbots (чатботи) розпізнають слова та фрази для того, щоб надати корисну інформацію клієнтам, які мають запитання загального характеру. Іноді чат-боти настільки точні, що здається, що ви розмовляєте з реальною людиною.

штучний інтелект приклад chatbot

Чат-боти намагаються імітувати природну мову, коли вони допомагають у виконанні звичайних завдань, таких як бронювання зустрічей, прийом замовлень або відповідь на запитання щодо виставлення рахунків.

7. Виявлення в Facebook

У листопаді 2017 року Facebook запустив функцію виявлення, яка сканує повідомлення та виявляє шаблони, які можуть показати, що користувач розглядає можливість самогубства.

штучний інтелект приклад Facebook

Коли Facebook виявляє суїцидальні мислення у користувача, програма, що будується на ШІ, посилає ресурси психічного здоров’я цій людині, а іноді і його друзям.

Facebook доповнює таку програму ШІ людськими ресурсами, як, наприклад, підготовлені модератори, партнерські відносини з місцевими організаціями психічного здоров’я та місцеві перші допомоги при необхідності.

Як ШІ допомагає з пошуком в Інтернеті (штучний інтелект: приклад №3)

ШІ використовувався для допомоги у пошуку в Google протягом досить довгого часу.

8. Розумний пошук Google

Коли ви почнете вводити пошуковий термін, і Google дає рекомендації для вибору – це пріклад застосування штучного інтелекту.

штучний інтелект приклад пошук в Google

Розумні пошуки базуються на даних, які Google збирає про вас, таких як ваше місцезнаходження, вік та інші особисті дані. Використовуючи ШІ, пошукова система намагається вгадати, що ви намагаєтеся знайти.

9. Алгоритм Google

Пошукові системи Google з часом розвивалися, вивчаючи лінгвістику, яка використовується в пошуках. Штучний інтелект вивчає результати та адаптується з часом, щоб краще задовольнити потреби користувачів.

Наприклад, пошук «Скільки коштує чай в Китаї» пропонує вибір від Google «найкращої відповіді», виділений у верхній частині, а потім список джерел, які відповідають на це питання.

штучний інтелект приклад пошук в Google

Метою алгоритму Google – надання найкращих результатів пошуку. Щоб зробити це, Google використовує ШІ, який визначає якість вмісту сторінок та знаходить ті сторінки, які відповідають запиту користувача.

Як штучний інтелект допомагає вам в Інтернет – магазинах (штучний інтелект: приклад №4)

10. Рекомендації щодо товарів

Amazon та інші інтернет-магазини застосовують ШІ для збору інформації про ваші уподобання та купівельні звички. Потім вони персоналізують ваш досвід покупки, пропонуючи нові продукти, пристосовані до ваших вподобань.

Коли ви шукаєте такий елемент, як “гарнітура”, пошукова система також показує пов’язані елементи, які інші люди придбали під час пошуку того ж самого продукту.

штучний інтелект приклад

11. Музичні рекомендації

Музичні послуги використовують ШІ для відстеження звичок прослуховування. Потім вони використовують цю інформацію, щоб запропонувати інші пісні, які ви хотіли б почути.

штучний інтелект приклад spotify

Наприклад, сервіс Spotify пропонує пропозиції щодо нових поступлень музики, нових випусків і старих улюблених музичних треків на основі ваших звичок прослуховування.

Google Play також пропонує індивідуальні рекомендації щодо музики. Його пропозиції з допомогою ШІ враховують такі фактори, як погода і час доби, щоб запропонувати музику. Він може запропонувати вам плейлист танцювальної музики в п’ятницю ввечері або м’яку акустичну музику в дощовий день.

12. Застосування штучного інтелекту в банківській справі

ШІ використовується багатьма банками, щоб персоналізувати досвід у своїх мобільних додатках.

штучний інтелект приклад

Наприклад, згідно з повідомленням журналу Biz Journals , програма Wells Fargo аналізує інформацію про обліковий запис, щоб надати індивідуальні сповіщення, такі як:

  • Нагадування про оплату рахунків
  • Попередні овердрафти
  • Підказка щодо трансферів

13. Запобігання фінансовому шахрайству

Інший спосіб, який банки використовують ШІ, – це відправлення мобільних сповіщень для запобігання шахрайству.

Наприклад, якщо у вашому обліковому записі відбувається незвично велика транзакція, на телефоні можна отримати попередження.

штучний інтелект приклад

Або, якщо ви раптом починаєте робити покупки в іншій державі, ви можете отримати повідомлення для запобігання шахрайству, яке вимагає від вас зателефонувати до свого банку, щоб особисто підтвердити покупку.

Ці типи повідомлень можливі завдяки відстеженню ваших щоденних фінансових операцій, що дозволяє ШІ розпізнавати незвичні випадки у ваших витратах.

14. Карти та напрямки

Коли програми, такі як Google Maps, обчислюють трафік і ремонт дороги, щоб знайти найшвидший шлях до місця призначення – це ШІ в дії.

Як штучний інтелект впливає на подорожі (штучний інтелект: приклад №5)

15. Програми для спільного користування

Служба поїздок Uber використовує ШІ, щоб визначити, скільки часу буде потрібно для переїзду від місця розташування до місця призначення. Це дозволяє дізнатися, коли можна очікувати водія або доставку їжі.

штучний інтелект приклад

Нещодавній звіт The Independent стверджує, що Uber розвиває штучний інтелект, який допоможе визначити, чи є замовник пяний – до того, як водій погодиться забрати пасажира.

16. Комерційні авіакомпанії

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, як насправді мало літає ваш знайомий пілот.

Опитування 2015 року авіакомпанії Boeing 777 пілотів повідомило, що пілот витрачає тільки 7 хвилин на керування вручну літаком під час типового польоту, причому більша частина пілотування виконується за допомогою технології ШІ.

Згідно з інформацією Wired Magazine, Boeing працює над створенням реактивних лайнерів, які повністю керовані штучним інтелектом – без жодних пілотів-людей.

Штучний інтелект робить наше життя більш ефективним  

Існує багато прикладів програм штучного інтелекту, які допомагають нам виконувати повсякденні речі, наприклад, спілкування з друзями, використання програми електронної пошти або використання сервісу ride-share.

Якщо у вас є застереження щодо використання штучного інтелекту, можливо вас заспокоїть те, що більшість з нас використовує ШІ щодня вже протягом багатьох років.

середа, 19 серпня 2020 р.

Учитель-блогер: як проводити лекції за допомогою Youtube

 

YouTube вже кілька років упевнено тримається у трійці найбільш відвідуваних сайтів світу. Немає місця кращого для масового поширення знань, адже у багатьох випадках цікавіше і корисніше подивитися відео, ніж прочитати текст. Наприклад, майстер-клас із ліплення з глини у відеоформаті значно корисніший, ніж пояснення у вигляді статті. То як із мінімальними навичками розпочати власний шлях у відеоблогінгу? 

Сформулюйте ідею власного блогу та портрет глядачів

До початку створення каналу варто замислитися про його майбутнє наповнення. Без цікавих ідей навіть немає сенсу робити відео. Потрібно відповідально підійти до початку блогерства, заздалегідь визначити цільову аудиторію.

Завдання 1: записати якомога більше ідей для майбутніх відео, виокремити 5 найкращих і почати знімати для конкретної людини, яку ви уявляєте! Це і буде ваша цільова аудиторія.

Назва та оформлення

Існує три варіанти для вибору назви каналу:

  1. Канал можна назвати власним ім'ям, попередньо оцінивши ризики: так майбутнім глядачам доведеться докласти більше зусиль, щоб зрозуміти тему відеоблогу.
  2. Якщо планується канал на вузькопрофільну тему (наприклад, історія України), він має отримати відповідну назву.
  3. Назвати канал ім'ям, яке буде орієнтований на цільову аудиторію.

Кожен канал із унікальним оформленням викликає інтерес у великої кількості відвідувачів. Інтернет-користувачі приділяють увагу таким речам:

  • «Шапка».
  • Оригінальний вступ. Цікавий вступ значно збільшує ймовірність підписки, люди захочуть стежити за оновленнями каналу. Це найбільш актуально для нових профілів.
  • Стиль подачі інформації, оформлення відеороликів.
  • Цікавий і простий виклад матеріалу.

Після створення каналу потрібно його оформити. Перший крок починається зі створення «шапки», тобто банера. Призначення банера – викликати інтерес у відвідувачів, тож обкладинка має бути персоналізованою, унікальною та гарною. Для створення обкладинки можна скористатися графічними редакторами. 

Завдання 2: перед заливкою перших відеоробіт продумайте назву, зручне і зрозуміле оформлення відеоблогу.

Створення відео

Відеолекції можуть мати різні формати, кожен із яких відповідає різним потребам глядачів. Обрати власний формат відеоблогінгу допоможе наявність або відсутність необхідних пристроїв або навичок.

Зйомка на камеру
Наявність обладнання у цьому випадку відіграє важливу роль, проте не варто відмовлятися від блогерства лише через відсутність професійної камери. Смартфон є чудовим рішенням, адже заповнити прогалини у якості допоможе звичайне денне світло та трохи монтажу.

Скринкаст або запис відео з екрана
Чудово підходить для наочної демонстрації процесу (в роликах з серії how-to): можна скористатися такими безкоштовними сервісами як iSpring Free Cam, OBS Studio. Навчитися робити скринкасти можна за допомогою нашого вебінару.

Презентації
Презентація більш інформативна. Якщо потрібно показати цифри, статистику, скріни та інше – такий формат прекрасно впорається з цим завданням. Допоміжні сервіси: Windows Movie Maker, Slideshow Maker.

Подкаст
Деякі подкастери викладають аудіо на YouTube, супроводжуючи його статичною картинкою. Такі відео теж можуть бути цікаві користувачам, особливо якщо об’єднати їх із презентацією. Але не варто забувати, що тут першочергове значення надається якісному звуку, тож функція диктофону на смартфоні та відсутність стороннього шуму можуть значно покращити враження глядачів.

Завдання 3: оцініть власні можливості, навички, вподобання та пристрої, щоб обрати певний формат викладання! Але пам’ятайте, що формати відеолекцій необхідно комбінувати.

Не обов’язково мати безліч пристроїв для запису відеолекції, адже необхідні знання та навички допоможуть розповсюджувати ваш контент без додаткових зусиль!

середа, 29 липня 2020 р.

Відеоблог учителя: як створювати якісні уроки для Ютубу

 

Чи зустрічали ви думку, що Ютуб – інтернет-портал для розваг? Тисячі популярних відеоблогерів, що займаються онлайн-просвітою, можуть лише посміятися у відповідь. Наразі креативний портал містить безліч освітнього контенту! Наприклад, відеоуроки одеського вчителя фізики користуються шаленою популярністю, а переглядів уже понад 100 тисяч.

Як зацікавити відеоуроками молоде покоління? Запитання не з простих, адже більшість глядачів виділяють лише 10 секунд на перегляд одного відео. За цей час треба встигнути зацікавити їх настільки, щоб вони продовжили перегляд. Які перепони чекають на шляху до тисяч переглядів? Як донести інформацію зрозуміло та які ресурси допоможуть у цьому? Відповідаємо на запитання!

Топ-3 помилок та способи їх вирішення

1. Монотонність 

Найчастіше відеоуроки – це звичайні скринкасти. Учитель демонструє екран, паралельно розповідаючи матеріал, що може розсіювати увагу школярів. Як цього уникнути? 

  1. Використовуйте власних персонажів – маскотів! Про них ми більше розповідали у матеріалі «Віртуальний офіс класу та анімована вчителька: навчаємо сучасно». Такі вставки не тільки урізноманітнюють відеоряд, а й пробуджують увагу школярів.
  2. Накладайте кадри та переходи між кадрами! Це акцентує увагу дитини, а також дозволяє викладачу перепочити, якщо відео записується одним кадром.
  3. Додавайте у структуру різноманітні відео та аудіовставки! Особливо це актуально робити між різними «блоками» уроку та слугує розмежуванням між темами, теоретичною та практичною частинами заняття тощо.

2. Затинатися в кадрі

  1. Рішення просте: зйомка окремих елементів уроку з подальшим монтажем! Відтак можна використовувати відеоредактори, у яких можна вирізати різні елементи відео та об’єднати їх.
  2. Використовуйте здоровий гумор та меми для згладжування кутів! Під час запису уроку у прямому ефірі майже неможливо уникнути затинань та помилок. І це цілком нормально! Щоб перевести увагу з цього, можна просто пожартувати або згадати популярний серед молоді мем. Якщо ж ви припустилися помилки під час запису відеоуроку одним кадром – це не кінець світу! Є відеоредактори, які допоможуть додати доречний мем у момент вашої запинки.

3. «Німі» кадри: досліду, слайдшоу картинок без звуку тощо

  1. Додавайте аудіоряд на фон, адже «німі» кадри учні зазвичай пропускають! Якщо відеоряд не потребує вчительського пояснення, можна додавати на фон будь-яку музику. Але необхідно пам’ятати, що використовувати можна лише музику без авторських прав (наприклад, із безкоштовної бібліотеки Ютубу)
  2. Залучайте ефект «прискореної перемотки» за допомогою відеомонтажу.
  3. Не забувайте про те, що голосом можна додавати певні інформативні блоки, що не обов'язково мають стосуватися «німих» кадрів.

Інтернет-ресурси для створення відеоуроку 

Videomaker Place It

Після реєстрації на цій безкоштовній платформі ви зможете користуватися готовими шаблонами для редагування відеоуроків. Лекторка наголошує, що під час користування шаблонами варто пам’ятати, що ви погоджуєтесь із вотермаркою на відео (тобто на них буде невелика позначка-логотип інтернет-платформи). Якщо ж користуватися шаблонами з позначкою «Free» (безкоштовно), вотермарки не буде.

Renderforest

Сервіс допомагає зробити відеоуроки веселішими, адже дозволяє створити маскоти. Ці анімовані персонажі, яких можна зробити схожими на вчителів, додають елемент розваги до заняття. 

Сlipchamp Create

Допоможе під час фінального монтажу відеоуроку. Англомовний сервіс має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та допоможе зробити якісне відео від і до: з моменту додавання привітання на початку і мему в кінці.

Як зацікавити аудиторію

Лілі Сінг, Стас Давидов, учителька-реперка, що викладає біологію… Усі вони – популярні відеоблогери, які пройшли тернистий шлях до популярності. Аналізуючи їхнє життя, лекторка вивела ідеальну формулу успіху:

  • бути собою – щирим, неідеальним, справжнім;
  • просто та інколи зі сміхом пояснювати складне;
  • іти в ногу з часом – використовувати маскоти, меми, цікавий аудіоряд тощо.

середа, 17 червня 2020 р.

Особистий блог учителя: з чого почати

 

Якщо ви бажаєте продемонструвати власні досягнення та педагогічну діяльність, поділитися досвідом та допомогти колегам – саме час створити особистий професійний блог! Не варто думати, що це надто складно, навпаки, все цілком реально. Звісно, необхідно знати, як обрати домен і хостинг, налаштувати шаблон блогу, провести пошукову оптимізацію... Про це говорила під час свого вебінару «Особистий професійний блог вчителя: дизайн, контент, просування»

Кожен сам собі блогер

Чому ведення блогів настільки важливе? Невже не можна займатися педагогічною діяльністю, не виставляючи її на публічний огляд? Нажаль (чи на щастя), часи коли ви могли обмежитися виключно власним професійним зростанням, пройшли. Звісно, вчитель може ділити свій час між школою та підготовкою уроків, утім, популяризація власної професійної діяльності займає все більше місце у сучасному світі. 

Ведення блогів допомагає не лише ділитися досвідом та баченням певних речей, але і підтримувати кваліфікацію та отримувати пасивний дохід із реклами чи розміщення партнерських матеріалів. Послуги репетитора чи власні лекції теж можна рекламувати у блозі, перетворивши ваш багаторічний професійний здобуток у соціальний та матеріальний капітал.

Мати власний блог без навичок програміста – це реально?

Блоги стають усе популярнішими, тож не дивно, що з’явилося чимало спеціальних сервісів, що пропонують безкоштовні інструменти для створення якісного міні-сайту/блогу для будь-якого користувача. На подібні платформи (так звані «конструктори») варто звернути увагу людям, які не мають досвіду створення сайту. Подібні сервіси корисні тим, що не потребують капіталовкладень та дизайнерських навичок. Заходячи на сервіс, ви отримуєте набір красивих шаблонів, які можна наповнити власним контентом. 

Серед головних переваг конструкторів варто зазначити:

  • зручність та простоту використання;
  • можливість додавання свого домену за потреби;
  • наявність готових шаблонів дизайну;
  • легкість завантаження матеріалів;
  • надійність – усі файли зберігаються на сервері конструктора.

Найрозповсюдженішими конструкторами блогів на сьогоднішній день є: «Wordpress», «uCoz», «Blogspot», «Wix», «Jimdo».

Із чого почати і як спланувати блог?

Плануючи блог розподіліть роботу на наступні етапи: визначте мету створення блогу; виберіть тематику (найкраще вузькоспеціальну, наприклад «робота з молодшими класами», «викладання біології», тощо); оберіть домен і хостинг, а також, систему керування вмістом («Joomla», «WordPress», «Drupal»); виберіть та налаштуйте шаблони; наповніть блог контентом; займіться пошуковою оптимізацією та просуванням; сформуйте лояльну аудиторію.

Зазвичай блоги педагогів поділяються на наступні підвиди:

  1. Блог-цитатник – містить посилання на інші джерела, надійні сайти з освітньої тематики. У подібних блогах акумулюється чимало корисної інформації, якою, зазвичай, охоче користуються педагоги початківці.
  2. Платформа для спілкування – відрізняється невимушеністю стилю та легким почуттям гумору.
  3. Блог-портфоліо – невеликі блоги, де розміщується портфоліо автора і види послуг, що він надає (репетиторство, дидактичні матеріали, тощо).
  4. Лайфстайл-блог – описує будні педагога. 
  5. Для роботи з учнями – часто використовується як майданчики для дистанційного навчання.
  6. Рекламний ресурс – для популяризації та розповсюдження власних педагогічних надбань.

пʼятниця, 29 травня 2020 р.

6 ігрових додатків для навчання

 

Ігри на смартфоні – не обов’язково стрілялки чи гонки. Розробники мобільних ігор створюють безліч контенту, що допоможе розвинути логіку та моторику, познайомить із літерами і цифрами, правилами безпеки чи навіть допоможе імітувати популярні наукові експерименти. 

У цій добірці ми зібрали мобільні ігри, що стануть у пригоді учням будь-якого віку. Деякі корисні найменшим гравцям, інші призначені для учнів середньої школи, а деякі зацікавлять навіть батьків.

1. «BabyBus» – основи безпеки життєдіяльності 

Вік учнів: 6-8 років

Набридли стандартні виховні години з правил пожежної безпеки, поводження з газом, електроприладами та правил дорожнього руху? Тоді серія пізнавальних відеоігор, де маленька панда потрапляє у найрізноманітніші ситуації (від необхідності бути обережною на поламаних сходах, до правил поведінки під час землетрусу/повені), створена для вас та ваших учнів! 

Ігри торкаються наступних тем: пожежна безпека, поведінка на воді, правила дорожнього руху, порядок дій при землетрусі, безпечні звички, безпека у домі тощо. 

Інтерактивні сценки демонструють потенційно небезпечні предмети та ситуації, а також результати неправильних дій дитини. Такі ігри особливо стануть у пригоді під час літніх канікул, коли у малечі з’являється купа вільного часу.

Скачати у Google Play.

Скачати у App store.

 

2. «Star Walk» – космічний атлас і телескоп у смартфоні.

Вік учнів: 6-16 років

«Star Walk» – доповнення науково-популярних книг із астрономії, що зацікавить дитину та допоможе вивчити не лише сузір’я й пов’язані з ними легенди, але і устрій сонячної системи. Додаток являє собою атлас зоряного неба з усіма небесними об’єктами, що у цей момент знаходяться на небі (програма працює у режимі реального часу). 

Навівши мобільний пристрій на небо, дитина може спостерігати точну проекцію небесних об’єктів, що потрапляють у його фокус. А якщо натиснути на небесне тіло, то можна дізнатися розгорнуту інформацію про нього – назву, розташування, віртуальну проекцію тощо. Крім численних зірок мапа дозволить відшукати зоряні скупчення, туманності, галактики, метеорні потоки і навіть штучні супутники. 

Скачати у Google Play.

Скачати у App store.

3. «Toca Kitchen» – трудове навчання з гумором.

Вік учнів: 6-14 років

В умовах дистанційної роботи проводити уроки праці непросто, адже вони потребують практики, взаємодії з побутовими приладами, продуктами, інструментами тощо. 

«Toca Kitchen» – це творча гра, в основу якої покладено принцип необмеженої свободи та самовираження в кулінарії. Завдяки грі дитина отримує доступ до безлічі продуктів і кухонного обладнання: плити, духової шафи, соковитискача, холодильника, фритюрниці тощо. Смажений кавун, залитий шоколадом і карамеллю? Уперед! Усі можливості відкриті, все у ваших руках. 

Дитина зможе не лише навчитися механічній та термальній обробці продуктів, вивчити етапи приготування страв, але і «випробувати» їжу на гостях, які допоможуть зрозуміти, чи придатна до вживання страва, чи повторювати її у реальному житті не варто.

Скачати у Google Play.

Скачати у App store.

4. «StudyGe» – оптимізований контроль знань із географії

Вік учнів: 10-16 років

Учні не хочуть виходити до дошки і шукати країни на мапі? Можливо, вони соромляться чи бояться демонструвати свої помилки перед класом. Якщо так, знайдеться спосіб перевірити їхні знання іншим шляхом!

Завантаживши додаток, ви можете обирати режим швидкої перевірки знань із різних тем – країни світу, Африка, Європа тощо. Таким чином достатньо дати завдання класу, а через десять хвилин просто дізнатися кількість правильних відповідей у кожного учня. Економія часу і підвищення продуктивності забезпечені.

У разі потреби можна ускладнювати перевірки, налаштувавши опитування так, аби діти мали назвати не лише країну, але і форму правління, мову, популяцію тощо.

Скачати у Google Play.

Аналогічна гра на Google Play.

5. «Jurassic Life» – будні палеонтолога

Вік учнів: 6-9 років

Як урізноманітнити уроки біології? Перетворіть ваший учнів на групу палеонтологів, які мають проводити розкопки у пошуках решток доісторичних тварин, дізнаватися цікаві факти про динозаврів та навіть складати їхні скелети.

Найменші любителі динозаврів зможуть розфарбовувати тварин та складати пазли. Під час гри діти вивчать різні підвиди рептилій, дізнаються їх розміри та звички.

Скачати у Google Play.

6. «Science Experiments in School Lab» – експериментуй але лишайся у безпеці

Вік учнів: 8-12 років

В учнів немає можливості робити експерименти вдома, а вам не вдається провести їх у класі? Тоді наступний додаток допоможе компенсувати втрачені можливості.

За допомогою мобільного додатку ви зможете імітувати безліч відомих наукових експериментів, серед яких відомий «вулкан», батарейка з картоплі, гасіння свічок вуглекислим газом тощо. Усі експерименти мають покрокову інструкцію, опис необхідних матеріалів і реактивів. Результати відображаються у вигляді простої анімації, що, можливо, не так ефектно як реальне виконання досліду, але допоможе учням зрозуміти основну ідею.

Скачати у Google Play.

Усі додатки є безкоштовними, вони оптимізовані для найпоширенішого типу мобільних пристроїв. Використовуйте їх, аби доповнити стандартні класні заняття та зробити домашні завдання цікавішими!

четвер, 26 березня 2020 р.

6 неймовірних додатків для юних математиків

Математика – один із найважливіших і найважчих предметів у школі. Однак, він може бути простим і веселим, а все завдяки тематичним мобільним додаткам. Діти зможуть покращити свої математичні навички, використовуючи ці ресурси як альбоми для креслень, задачники та навіть персональних консультантів.
Ми пропонуємо огляд програм для різних вікових категорій, що розвинуть математичні здібності школярів та стануть в нагоді учителю.

«Geogebra Classic» – креслення без олівця

Все ще будуєте фігури та графіки у зошиті? З «Geogebra» креслити можна просто на планшеті або у комп’ютері! Адже за допомогою програми можна створити інтерактивні геометричні конструкції, графіки функцій, таблиці, а також проаналізувати пов’язану з ними статистику.

«XSection» – акробатика просторової уяви

Для чого нам потрібна геометрія? Найперше – для розвитку просторового мислення. Саме над розвитком цього вміння і працює «XSection». Коли ми зображуємо фігури на папері, то переносимо тривимірні тіла у двовимірний простір, що не завжди легко уявити новачку, який лише починає вивчати геометрію. Звідси і проблеми з вивченням предмету.
Додаток містить набір задач, які неможливо вирішити, не перенісши двовимірне зображення багатокутника у тривимірний простір. А ще програма не дозволить вам створити «неможливий» об’єкт, що є однією з найпоширеніших помилок учнів.
Основні теми завдань: призми, куби, паралелепіпеди, піраміди, тетраедри, діагоналі багатокутників, діагональний переріз, паралельні та центральні проекції, метод внутрішньої проекції та ін. Також програма має глосарій з геометричними термінами, наявні покрокові інструкції.

«Kids Numbers and Math Lite» – математика для наймолодших

Чудовий додаток для наймолодших школярів, які тільки  починають вчитися лічити, знайомляться з цифрами та вивчають таблицю множення. Програма дає базові знання з математики, а щоб дітям було простіше, вона розподілена на кілька категорій: «Вивчення чисел» (можна англійською), «Лічимо подумки», «Найбільше і найменше число» (порівняння чисел), «Додавання і віднімання».
Додаток пропонує ігрові завдання, що поступово ускладнюються. Таким чином, гру можна використовувати як задачник, протягом навчального року просуваючися від елементарних рівнянь до більш складних.

«Math Kids» – рахуймо та колекціонуймо!

Додаток точно сподобається дітям, адже за виконання вправ вони отримають наліпки та зможуть переглянути веселі сценки. За швидке та правильне виконання завдання діти набирають зірки, які можна обміняти на яскраві картинки. Отже, виконання завдань має мету – колекціонування картинок, чи навіть змагання між однокласниками «хто більше збере».
Комплекс вправ має три рівні складності:
  • «Легкий» – містить рівняння на додавання й віднімання у межах 20;
  • «Середній» – аналогічні вправи у межах 100;
  • «Складний» – задачі на множення і ділення.
У додатку ви також знайдете набір невеликих (але дуже цікавих!) говоломок, які містять завдання на порівняння чисел або груп об’єктів, створення власних математичних задач шляхом переміщення цифр та символів екраном, мініконтрольні, підрахунок об’єктів, що дозволяє скласти пазл тощо.
Також «Math Kids» має функцію контролю, що дозволяє батькам або вчителю відслідковувати прогрес дитини, змінювати рівні складності та переглядати табелі успішності.

«MalMath» – тим, хто відстає від класу

На відміну від програм, що здатні вирішити задачу за вас, «MalMath» просто показує кроки її розв’язання. Таким чином, коли учень не знає, як же впоратися зі складною задачею, він може використати програму у якості персонального консультанта. Звісно, найкориснішим додаток буде для дітей, що дійсно хочуть розібратись, а не отримати рішення без зусиль.
Також додаток виконує функцію генератора випадкових задач у декількох категоріях (алгебра, геометрія, тригонометрія, логарифми) та рівнях складності.

«Quick Brain» – з кожним питанням складніша

Додаток для тренування концентрації, математичних здібностей, пам’яті та усного ліку. Мета учня у «Quick Brain» – отримати якомога більше правильних відповідей за певний проміжок часу. Діти можуть змагатись один з одним, влаштовуючи швидкі, утім напружені розважальні вікторини.
Додаток містить вправи на складання додавання, множення й ділення, а також ідеально підходить для коротких ігрових перерв у класі.
Застосування цих додатків внесе розмаїття у ваш урок, покращить мотивацію учнів, допоможе відволіктися, щоб знову повернутися до роботи і досягти поставленої мети!

«Google Classroom» – ідеальний ресурс для дистанційної роботи з класом

Як працювати з учнями на відстані та не втратити звичної ефективності? Одним із найкорисніших додатків для роботи з дітьми є «Google Classroom», що створює інтерактивне онлайн-середовище, у якому ви можете виконувати звичні учбові завдання та проводити зустрічі.

Збираємо учнів у віртуальному класі

Класна кімната від Гугл – хмарний сервіс. Інакше кажучи, за наявності комп’ютеру, ноутбуку або мобільного пристрою з доступом до інтернету, ви та учні можете будь-якої хвилини долучитися до онлайн-класу. Власники комп’ютерів можуть знайти вкладку «Клас» натиснувши квадрат у правому верхньому куті браузеру Google Chrome, а власники телефонів мають окремо встановити безкоштовний додаток через магазини «Play Market» чи «App Store».
Перейшовши у вкладку, ви потрапляєте в робочий кабінет, який спочатку буде порожнім. Натиснувши кнопку «+» у правому верхньому куті, ви можете, додати віртуальний клас. Заповнивши назву групи ви одразу ж отримуєте можливість додавати до неї учнів шляхом надсилання згенерованого програмою коду або посилання (на електронну пошту).
У «Google Classroom» можна додати до 250 людей, серед яких учні, батьки, а також інші вчителі.

Як керувати класом?

Клас має три основні кнопки/вкладки, вони ж підрозділи, завдяки яким відбувається керування навчанням – потік, завдання і люди.
Вкладка «Потік» фактично є аналогом стрічки з соцмереж. Тут можна:
  • писати повідомлення,
  • кидати відео, посилання і світлини,
  • ставити завдання.
Учні можуть коментувати матеріали чи просто спілкуватись один з одним. Саме тут відбуватиметься ваша основна комунікація із класом.
Вкладка «Завдання» є своєрідним щоденником, або ж дошкою, де вчитель залишає завдання, які мають виконати учні. Тут можна зберігати заздалегідь підготовлені завдання, які поширюються в одному або декількох класах через ваш приватний кабінет. Учні отримують завдання та бачать встановлений строк виконання, а виконавши – натискають кнопку «Здати», після чого завдання опиняється у вчителя, який може виставити оцінку та відправити перевірену роботу учневі. Украй зручно і те, що ви можете прослідкувати, чи дивився учень завдання, чи навіть не відкривав надіслану йому вкладку.
У вкладці «Люди» можна побачити всіх присутніх онлайн – викладачів та одногрупників. Саме тут ви можете знайти конкретну особу та надіслати їй персональне повідомлення. Попросіть учнів заповнити профіль, вписавши ім’я та поставивши власне фото – так буде простіше орієнтуватися.

Функції та можливості

Використовуйте «Google Classroom,» аби відтворити звичайний шкільний клас у режимі онлайн. У вкладці «Потік» учні можуть лишати фото етапів роботи з власних зошитів, записувати відео створення поробки та ділитись посиланнями.
Завдяки додатку ви можете:
  • надсилати матеріали всім учням одразу, дистанційно;
  • збирати роботи онлайн, а не нести додому стоси зошитів;
  • бачити статистику виконання;
  • створювати анкетні опитування;
  • планувати час розсилки завдань;
  • налагоджувати невидиме для інших учнів індивідуальне спілкування з більш сором’язливими школярами тощо. 
Додаток є безкоштовним, також він захищений від втрати інформації (всі дані копіюються на Гугл-диск), та проникнення сторонніх осіб. А ще він неймовірно простий і зручний, завдяки чому і здобув усесвітню популярність.

Створюємо дидактичні онлайн-ігри: ресурси та поради

Сучасний учитель має можливість використовувати десятки цифрових дидактичних ігор, шаблонів та конструкторів. Утім, викладачі часто зіштовхуються з такими перепонами як відсутність інтернету у школі чи відсутність інтерактивної дошки. А якщо ресурс англомовний, то використовувати його взагалі неможливо. Але насправді все реально! Адже англомовні ресурси часто мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, ігри можна давати учням як домашнє завдання, а відсутність інтерактивної дошки компенсувати QR-кодами та смартфонами дітей.
Цікаво знати: Гейміфікація освітнього процесу – це використання ігрових практик та механізмів у неігровому контексті, допоміжний інструмент, що дозволяє підвищити пізнавальну активність і мотивацію школярів.

Як підготувати школярів до пізнавальних ігор?

Насамперед, учителю треба зрозуміти, що гейміфікація – це не занурення у тривимірний віртуальний світ, не ігри під час освітнього процесу. Тож просвітницька складова тут є найважливішою, з цього тезису й випливають конкретні правила застосування методики:
  1. Надайте детальну детальну інструкцію на початку гри, адже не всі учні знають, як грати.
  2. Позбудьтеся вікових упереджень: старші учні з захопленням можуть поринути у гру з «дитячими» персонажами, які стріляють, бігають тощо. А малюки можуть захопитися більш складними іграми. Тож вибір гри базується на навчальних цілях уроку, а також на зручній та цікавій ігровій механіці.
  3. Аби унеможливити «перевантаження» учнів, відмовтеся від ігор, що вимагають серйозних розумових зусиль. Але і не обирайте надто прості ігри, аби учні не втрачали мотивацію. 
  4. Обирайте шаблони і конструктори, орієнтуючися на кінцеву мету навчання. Для перевірки знань термінів або ключових слів теми досить простої гри на запам’ятовування (флеш-картки), глибші ж знання потребують залучення ігор зі складними сценаріями, різними рівнями складності тощо. Необхідність в оцінюванні знань також є орієнтиром під час вибору шаблону гри, адже ви маєте мати можливість зафіксувати оцінки у віртуальному журналі. 
  5. Не забувайте про нагороди і заохочення в іграх: бали, значки, рівні і рейтинги. Вони слугують механізмом мотивації, адже звичайне оцінювання під час уроку не завжди є ефективним.
  6. Використовуйте ігри помірно: пам’ятайте, що це радше «родзинка», а не «основна страва».

Корисні інтернет-ресурси

Що потрібно? Підключення до інтернету та будь-який девайс.
Де потрібно? Вдома та/або школі.
Додаткові можливості: друк всіх ігор у тестовому форматі.
ClassTools.net – ігри на будь-який смак
Англомовний сервіс, що підтримує кирилицю та має безліч шаблонів для створення дидактичних ігор або навчальних діаграм. Види ігор:
  • «Що зображено на частині світлини?»
  • «Стрічка часу» – алгоритм арифметичних операцій в математиці, хронологічна послідовність в історії тощо.
  • «Аркадні ігри» – на створені вами запитання діти відповідають у цікавий спосіб, обираючи одну з літаючих тарілок, стрибаючого Маріо тощо.
  • «Фейсбук-сторінка» – створення сторінки відомої особи (або, наприклад, математичної аксіоми), додавання друзів, дописів тощо.
StudyStack – трансформер завдань у ігри
Цей англомовний сервіс цікавий тим, що підготовлений вами тестовий матеріал одразу можна трансформувати в різноманітні завдання:
  • флеш картки
  • ігри на відповідність 
  • кросворди тощо.
Дублювати питання для кожного виду гри? Немає потреби, якщо користуєтеся даним сервісом!
Wordwall – гейміфікація вашої креативності
«Лопнути кульку», «Сховати бобра» та інші аркадні ігри для дітей.  Родзинка даного ресурсу у простому інтерфейсі, можливості миттєво змінювати формат гри відповідно до запитань, урізноманітнити одну й ту саму гру завдяки різним оформленням тощо.
Classmill та Padlet – власна колекція ігор та посилань
Зберігати запропоновані ігри можна на власному блозі та сайті, або скористатися спеціальними інтернет-ресурсами. Наприклад, Classmill та Padlet. Сайти дозволяють створити власні колекції з посиланнями на ігри, автоматично прив’язати QR-коди тощо.

четвер, 19 березня 2020 р.

6 корисних візуальних редакторів, які допоможуть вчителю

Добірка безкоштовних сервісів для редагування зображень та відео.
Візуальні матеріали є дуже важливою складовою навчального процесу. Адже саме вони допомагають дітям краще сприймати значні обсяги інформації, створювати образи-маркери для засвоєння навчального матеріалу. Зображення та відео можна використовувати будь-де: на уроках, виховних і тематичних заходах, під час урочистостей. Крім того, застосовуючи такі засоби унаочнення, ми можемо повною мірою використовувати потенціал соціальних мереж у навчанні, отримуємо безліч можливостей для незвичної подачі матеріалу чи перевірки знань.
Ми підготували шість якісних, а головне – безкоштовних ресурсів, які допоможуть редагувати зображення та відео. Вони прості у використанні та відкривають для педагога чимало можливостей.

Video Toolbox

Video Toolbox – це безкоштовна програма для обробки та редагування відеофайлів. Вона англомовна, але має простий та зрозумілий інтерфейс. Сервіс дозволяє редагувати відеофайли, створювати фільми, додавати аудіо та субтитри. Для того, щоб користувачам було легше розібратися із принципами його роботи, розробники створили глосарій.
Щоб почати роботу з ресурсом і перевірити його можливості, необхідно зареєструватися. Для цього достатньо ввести адресу вашої електронної пошти і придумати пароль.
Програму можна використовувати для створення навчальних та виховних відео, які можна використовувати під час проведення тематичних та позашкільних заходів. Застосовуючи сервіс для розробки відеозавдань, ви зможете розвивати інформаційно-комунікативну компетентність школярів.

Avidemux

Avidemux – це безкоштовний сервіс для редагування відеофайлів. Він має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, підтримує більшість форматів відео. Використовуючи цю програму, ви зможете обробляти відео, використовувати візуальні ефекти і фільтри, конвертувати файли у будь-який формат, додавати аудіо та субтитри. Програма стане у пригоді педагогам, які лише починають створювати й обробляти відеофайли. Щоб почати користуватися Avidemux, достатньо завантажити та встановити його на комп’ютер.
Завдяки цій програмі можна без особливих зусиль створювати прості відеоролики, тематичні інформаційні фільми, відеозавдання, квести тощо. Також школярам варто давати самостійні завдання із використанням Avidemux.

VSDC Free Video Editor

VSDC Free Video Editor – це редактор для створення, обробки та перегляду відеофайлів. Він має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що дозволяє навіть початківцям якісно працювати. Програма має чимало ефектів для редагування відео та аудіо, дозволяє легко підготувати відеоролик для публікації у соціальних мережах. VSDC Free Video Editor підтримує більшість відеоформатів, що значно полегшує роботу (не потрібно додатково використовувати конвертери). Також, використовуючи програму, можна продукувати якісні діаграми. Завантажте її безкоштовно та встановіть на свій комп’ютер.
Використовуючи VSDC Free Video Editor, ви зможете створювати власні інформаційні та навчальні відеоролики, які варто застосовувати під час проведення уроків, тематичних і виховних заходів. Також пропонуйте дітям самостійно використовувати її, адже робота над відео чудово розвиває креативне мислення і увагу, «підтягує» рівень англійської мови.

Befunky

Befunky – це безкоштовний фоторедактор, що дозволяє редагувати зображення і створювати колажі. Його можна використовувати онлайн чи завантаживши додаток на смартфон. Щоб поділитися зображеннями у соціальних мережах, достатньо інтегрувати сервіс із Facebook та Instagram.
Befunky має багато інструментів: масштабування, коригування фону, вибір кольору та різкості, менеджер шарів, додавання написів до зображень. Також він має функцію віртуальної «косметички», велику кількість фільтрів та рамок. Щоб користуватись Befunky, треба зареєструватись (можна просто авторизуватись через соціальні мережі).
Онлайн-ресурс можна використовувати для створення ілюстративних матеріалів, колажів, листівок та якісного візуального наповнення презентацій. Також він може стати хорошим інструментом для креативної самостійної творчості школярів.

Fotor

Fotor – це безкоштовний англомовний онлайн-сервіс для обробки зображень. Він дозволяє редагувати світлини, створювати колажі та листівки. Інтерфейс ресурсу зрозумілий, а його використання не потребує особливих умінь. Також тут є чимало готових шаблонів для зображень, листівок та рамок, які можна застосовувати як готові матеріали чи для пошуків натхнення. Створені зображення можна зберігати на комп’ютер або ділитися ними в соціальних мережах.
Fotor можна завантажити на комп’ютер або працювати в онлайн-режимі (функціонал загалом аналогічний). Для того, щоб почати користуватися перевагами сервісу, доведеться зареєструватися на сайті (можна авторизуватися через Facebook).
Fotor можна використовувати для створення якісного візуального наповнення уроків, для підготовки зображень на шкільний сайт, для проведення тематичних заходів. Також сервіс дозволяє створювати унікальні листівки для привітання учнів, учителів та працівників школи.

iLoveIMG

iLoveIMG – це безкоштовний онлайн-сервіс, що пропонує широкий спектр можливостей для редагування та обробки зображень. Ресурс англомовний, але має українськомовну версію. Використовуючи його ви зможете:
  • змінювати розміри та параметри зображень;
  • обрізати світлини;
  • одночасно переводити кілька зображень різних форматів у JPG чи GIF;
  • додавати до світлин текст, різні ефекти, рамки та водяні знаки.
І, що не менш важливо, iLoveIMG має власний генератор мемів (із великою кількістю шаблонів і можливістю завантажити власні зображення).
Щоб користуватися можливостями сервісу, потрібно зареєструватися (можна просто авторизуватися через Facebook).
iLoveIMG можна використовувати для підготовки до уроків, позакласних заходів чи урочистостей. Сервіс дозволяє створювати меми та GIF-зображення, які дуже полюбляють школярі.
Використовуйте ці сервіси у навчальному процесі. А також шукайте ті, які найкраще підійдуть саме вам. І не забувайте ділитися секретами зі школярами, адже дитинство – це просто ідеальний час для виявлення креативності!